Webinar

RISS – Regionalny Instytut Szkoleń Samorządowych

ul. Grójecka 26/21, 02-301 Warszawa, tel. 690 949 091, e-mail: biuro@riss.edu.pl

Jak skutecznie windykować zaległości podatkowe wobec dłużnika podatkowego i inne bieżące problemy w księgowości podatkowej w 2022 r.

Gminna egzekucja administracyjna w 2022 r.

23 maja 2022

Aneta Chmielowiec

Aktualności

Zapraszamy na szkolenie 23.05.2022

Gminna egzekucja administracyjna w 2022 r.

Pozostałe wpisy

      Jak skutecznie windykować zaległości podatkowe wobec dłużnika podatkowego i inne bieżące problemy w księgowości podatkowej w 2022 r.
      Dla księgowych podatkowych istotną informacją jest, iż od 6 maja 2022 r. (ubiegłego piątku) stawka odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych wynosi 13,50% kwoty zaległości w stosunku rocznym.
      Proszę pamiętać, ze obwieszczenie Ministra Finansów, publikowane w Monitorze Polskim ma charakter wyłącznie informacyjny i data jego publikacji nie ma w tym wypadku znaczenia.
      Ponadto 28 kwietnia 2022 uchwalona została ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu automatyzacji załatwiania niektórych spraw przez Krajową Administrację Skarbową. Zmiany obejmują m.in.

  • Kodeks postępowania administracyjnego w zakresie doręczeń. Pojawi się dodatkowa możliwość doręczenia za pośrednictwem konta w systemie teleinformatycznym organu administracji publicznej,
  • ustawę o postępowaniu egzekucyjnym w administracji – zmiany w zakresie doręczeń, zbiegów, zajęć nadpłat,
  • Ordynację podatkową – zmiany w doręczeniach, zajęciach nadpłat małżonków czy w zakresie wnoszenia podań.

      Te i szereg innych zagadnień zostanie przedstawione na szkoleniu w dniu 23 maja 2022 r., na którym zagłębimy się w problematykę postępowania egzekucyjnego w administracji w 2022 r. Serdecznie zapraszamy.

Redakcja

Link do szkolenia